
Rozwiń karierę – pokonaj barierę! (3)
Okres realizacji projektu:
Od 1 stycznia 2025 roku do 30 czerwca 2026 roku.
Ile pieniędzy przeznaczymy na wsparcie wszystkich uczestników i uczestniczek - wartość projektu:
Całkowita wartość projektu to 2 034 550,77 złotych.
Wkład Funduszy Europejskich w projekt to 1 729 368,15 złotych.
Dlaczego realizujemy projekt i co chcemy osiągnąć - cel projektu i planowane efekty:
Realizujemy projekt, aby zwiększyć liczbę osób pracujących w powiecie myślenickim. Chcemy również, żeby uczestnicy i uczestniczki projektu zdobyli wiedzę i umiejętności potrzebne do podjęcia pracy. Będziemy wspierać powstawanie nowych miejsc pracy oraz rozwój przedsiębiorczości (zakładanie działalności gospodarczej), w tym zakładanie i prowadzenie własnych firm przez kobiety.
Zakładamy, że co najmniej 60% uczestników i uczestniczek podejmie pracę lub założy firmę, a co najmniej 20% zdobędzie nowe kwalifikacje lub umiejętności.
Kto może wziąć udział w projekcie - grupa docelowa:
Możesz wziąć udział w Projekcie, jeżeli jesteś zarejestrowany/zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Myślenicach jako osoba bezrobotna. Jeżeli należysz do co najmniej jednej z poniższych grup, masz pierwszeństwo do udziału w Projekcie:
- osoba w wieku 18 – 29 lat (to jest do dnia poprzedzającego 30 urodziny), w szczególności z kategorii NEET (osoba, która nie uczy się w szkole lub uniwersytecie w trybie stacjonarnym („dziennie") ani podczas ostatnich 4 tygodni nie brała udziału w szkoleniu, którego celem było uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych potrzebnych do wykonywania pracy, które było finansowane ze środków, publicznych),
- osoba długotrwale bezrobotna (osoba, która w okresie ostatnich dwóch lat pozostaje w rejestrze powiatowego urzedu pracy łącznie przez okres ponad 12 miesięcy. Do okresu 12 miesięcy nie wliczaj okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych),
- osoba z niepełnosprawnościami,
- osoba w wieku 50 lat i więcej (od dnia 50. urodzin),
- kobieta,
- migrant (w tym z Ukrainy).
WAŻNE! Nie możesz wziąć udziału w tym projekcie jeżeli bierzesz już udział w innym projekcie z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej, który jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach Działania 8.1 Działania na rzecz poprawy sytuacji na rynku pracy typ projektu A: Kompleksowe programy transformacji i wsparcia na rynku pracy. Nie możesz także wziąć udziału w takim projekcie, do czasu aż zakończysz udział w Projekcie „Rozwiń karierę – pokonaj barierę! (3)”.
Z czego możesz skorzystać - zadania, które realizujemy:
Wsparcie dostosowane będzie do Twoich potrzeb. Oznacza to, że przed przedstawieniem konkretnej oferty pomocy, wspólnie z pracownikiem Urzędu Pracy, przeanalizujecie Twoją sytuację na rynku pracy.
Biorąc udział w projekcie otrzymasz pomoc w znalezieniu pracy. Pomogą w tym realizowane przez nas dodatkowo doradztwo zawodowe, szkolenia, płatne staże, środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, wsparcie finansowe przy zatrudnieniu takie jak np. częściowe finansowanie kosztów wynagrodzenia i składek ZUS lub zakupu wyposażenia stanowiska pracy uczestnika/uczestniczki projektu.
Kiedy i jak zgłosisz się do udziału w projekcie:
Rekrutacja do projektu trwa przez cały okres jego realizacji, do wyczerpania dostępnych środków finansowych.
Jeżeli chcesz wziąć udział w projekcie skontaktuj się z pracownikiem Urzędu Pracy, który jest Twoim Doradcą Klienta (osoba, do której zgłaszasz się na wyznaczony „termin", z którą realizujesz indywidualny plan działania) i zgłoś chęć udziału.
- Edyta Nowicka-Opryszek tel. 12 372 96 24,
- Angelika Żądło-Dąbrowska tel. 12 372 96 23,
- Rafał Pochopień tel. 12 372 96 22,
- Joanna Kęsek tel. 12 372 96 17,
- Aneta Żurek tel. 12 271 06 30,
- Klaudia Mleczek tel. 12 271 01 44.
Możesz skontaktować się także z koordynatorem projektu, który udzieli Ci informacji o projekcie: Kinga Funek tel. 12 372 96 35
Możesz się z nami skontaktować także wysyłając wiadomość na adres email: krmy@praca.gov.pl.
W przypadku rekrutacji prowadzonej dla osób zainteresowanych dotacją na otwarcie własnej firmy, do udziału w projekcie będziemy rekrutować osoby, które złożyły wnioski w prowadzonych przez Urząd naborach wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej. Terminy oraz godziny składania wniosków ogłaszamy na tablicach informacyjnych Urzędu oraz na stronie internetowej Urzędu z co najmniej 7-dniowym terminem naboru wniosków.
Pracodawcy i przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zatrudnić uczestnika lub uczestniczkę projektu mogą wnioskować o dopłaty do ich wynagrodzeń i składek ZUS bądź środki na zakup niezbędnego sprzętu do wyposażenia ich miejsca pracy.
UWAGA: Liczba miejsc jest ograniczona.
Szczególnie zachęcamy do organizacji miejsc pracy lub stażu związanych z nabyciem:
- umiejętności cyfrowych lub
- umiejętności związanych z pracą w sektorze zielonej gospodarki (np. energetyka odnawialna, budownictwo niskoemisyjne) lub
- umiejętności w zawodach związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi lub
- umiejętności dotyczących pracy w zawodach deficytowych w naszym powiecie lub województwie lub
- umiejętności dotyczacych małopolskich inteligentnych specjalizacji.
O zawodach deficytowych dowiesz więcej na stronie barometru zawodów.
O małopolskich inteligentnych specjalizacjach dowiesz się więcej na oficjalnym portalu województwa małopolskiego.
#FunduszeUE