Nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych (dot. np. fundacji, kościelnych osób prawnych, klubów sportowych)
Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach ogłasza od dnia 16.06.2020r. nabór wniosków, o:
- Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (szczegółowe informacje na temat wsparcia oraz wymagane druki: kliknij tutaj).
Cel dofinansowania:
Pokrycie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz składek na ubezpieczenia społeczne od tych wynagrodzeń.
Kto może otrzymać wsparcie:
Podmiotem uprawnionym są organizacje pozarządowe (np. fundacje, stowarzyszenia) oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, np. kościelne osoby prawne, kluby sportowe.
Warunek otrzymania wsparcia:
- spadku przychodów z działalności statutowej o co najmniej 30%,
- niezaleganie w regulowaniu zobowiązań podatkowych, składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Pracy lub Fundusz Solidarnościowy do III kwartału 2019r.,
Ważne: dofinansowanie może być przyznane w przypadku uzyskania zwolnienia ze składek ZUS. W sytuacji, gdy organizacja skorzysta ze zwolnienia z opłacania składek odprowadzanych do ZUS, nie może otrzymać dofinansowania w części dotyczącej składek na ubezpieczenia społeczne. Może natomiast otrzymać dofinansowanie części kosztów wynagrodzenia.
Spadek przychodów:
Spadek obrotów jest rozumiany jako stosunek łącznych obrotów w ciągu dowolnie wskazanych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych w roku bieżącym w porównaniu do analogicznych dwóch miesięcy w roku poprzednim. Przy czym wybrane miesiące powinny przypadać w okresie przypadającym po dniu 31 grudnia 2019r. i kończyć się najpóźniej w dniu poprzedzającym złożenie wniosku.
Miesiąc może być rozumiany jako 30 kolejno następujących po sobie dni kalendarzowych, jeśli wybrany dwumiesięczny okres porównawczy rozpoczyna się w trakcie miesiąca kalendarzowego, to jest w dniu innym niż pierwszy dzień danego miesiąca kalendarzowego.
Gdzie złożyć wniosek:
Powiatowy Urząd Pracy, właściwy ze względu na miejsce siedziby.
Wymagane dokumenty:
Wniosek wraz z jego integralnymi elementami w postaci Załącznika nr 1 i Załącznika nr 2 wraz z Umową. W części III Zasad opisano sposób uzupełnienia załącznika nr 2 do wniosku, tj. wykazu pracowników oraz kalkulatorów obrotu i dofinansowania.
ABY PRZEJŚĆ DO ZASAD I POBRAĆ PLIKI KLIKNIJ TUTAJ
Ważne: Wraz z wnioskiem o dofinansowanie wnioskodawca dołącza Umowę o wypłatę dofinansowania:
- jeżeli wniosek składany jest elektronicznie poprzez formularz praca.gov.pl umowę należy załączyć jako plik pdf (dołączamy oryginalny plik - nic nie wpisujemy, nie zmieniamy, nie wypełniamy, nie podpisujemy jej odręcznie, nie skanujemy!) – wnioskodawca dołączając do wniosku plik pdf z umową akceptuje jej treść;
- jeżeli wniosek składany jest tradycyjnie (w wersji papierowej) umowę należy:
- wydrukować w dwóch egzemplarzach,
- zaparafować każdą stronę,
- podpisać czytelnie przez osobę upoważnioną oraz opatrzyć pieczęcią firmową, w wyznaczonych miejscach
Jak złożyć wniosek:
- w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy praca.gov.pl pod warunkiem opatrzenia go kwalifikowalnym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym,
- pocztą tradycyjną lub osobiście na dzienniku podawczym urzędu.
Uwaga!
Przed złożeniem wniosku należy dokładnie zapoznać się z informacjami dotyczącymi wsparcia:
- zamieszczonymi w zakładce:Tarcza antykryzysowa COVID-19 oraz
- zamieszczanymi na bieżąco w niniejszym ogłoszeniu wyjaśnieniami Ministerstwa (załączane poniżej).
UWAGA!
Jeżeli złożyłeś lub planujesz złożyć wniosek o dofinansowanie, śledź na bieżąco komunikat dotyczący naboru, gdzie zamieszczamy aktualne wyjaśnienia i informacje dotyczące wsparcia.
Wsparcie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego